Siekdami suteikti geriausią patirtį, naudojame slapukus

Slapukus naudojame norėdami pasiūlyti geriausią patirtį jums. Jie padeda pasiūlyti jums patinkančią informaciją apie mūsų produktus ir paslaugas. Jei sutinkate naudoti slapukus, paspauskite mygtuką „Sutinku su slapukais“. Jei norite tvarkyti savo slapukų nuostatas, spustelėkite mygtuką „Keisti slapukus“. Jūsų pasirinkti slapukai bus saugomi 90 dienų. Sužinokite daugiau apie slapukus.

Pasirinkite ir patvirtinkite jums tinkančias slapukų nuostatas:

Savo svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume svarbių operacijų ir tam tikrų funkcijų veikimą. Be šių slapukų svetainė neveiks tinkamai.

Rinkodaros slapukus naudojame tam, kad pateiktume jums individualizuotą reklamą. Asmeniniai reklamos skelbimai suteikia galimybę dalyvauti skirtingose kampanijose. Jei nenorite gauti asmeninių skelbimų, jūs vis tiek galite lankytis mūsų svetainėje, tačiau matomi skelbimai jums gali būti neaktualūs.

Analitiniai slapukai padeda rinkti duomenis apie tai, kiek klientų naudojasi svetaine, kokį turinį jie naršo ir kitą informaciją, reikalingą svetainės funkcionalumui pagerinti. Naudodami statistinius slapukus, renkančius anoniminę informaciją, galime sužinoti, kaip lankytojai pasiekia mūsų svetainę ir kaip ja naudojasi.

Augantis „Power Apps“ populiarumas. Kaip pradėti patiems?

Autorius: Heikko Kukk Laikas: 2022 m. liepos 11 d.

Pradėjusi nuo debesies pagrindu sukurto paketo, „Microsoft“ rinkai pateikė labai įdomių skirtingų programų naudojimo derinių. Vienas iš įdomiausių įrankių yra vadinamoji „Power Platform”, kurią sudaro trys pagrindinės programos. 

  • „Power Apps“: programos su „paprastuoju kodu“, skirtos įvairiems išmaniesiems įrenginiams, naudojantis internetu. Patogi galimybė kurti namų gamybos programėles įmonės reikmėms. 
  • „Power Automate“: verslo procesų automatizavimo įrankis, darbų eiga.  Patvirtinti, atmesti, persiųsti. Visa tai ir dar daugiau galima padaryti vienu bakstelėjimu. 
  • „Power BI“: verslo analitika, leidžianti painius duomenų masyvus paversti žmonėms suprantamomis lentelėmis ir diagramomis. 

Apie ką tada kalbama, kai kalbama apie „Power Apps“? 

Techniškai viskas prasidėjo nuo to, kad „Microsoft“ norėjo pakeisti plačiai paplitusias programas, tokias kaip „Infopath“ ir „SharePoint Design“, pereinant prie debesies. Idėja buvo tokia, kad šiek tiek labiau IT reikalus išmanantys vartotojai padaro „fokus – pokus“, šaltinio duomenys atsiranda „SharePoint“, šiek tiek pakoreguoja kodą, ir po kelių dienų ar savaitės jūs jau turite modernų įrankį, palengvinantį kai kuriuos verslo procesus. Atostogų grafikai, išlaidų ataskaitos, veiklos apžvalgos ar inventoriaus sąrašai – „Power Apps“ gali labai pasitarnauti tvarkant šiuos reikalus. 

Darbas su „Power Apps“ tampa vis lengvesnis ir lengvesnis. Palikus nuošalyje žinias apie kodus, šiek tiek susikaupus ir pasimokius supranti, kad sprendimas yra gana logiškas, o jei yra noro, galima greitai pradėti kurti savarankiškai. Čia, žinoma, galioja sena lietuvių patarlė: devynis kartus pamatuok, dešimtą kartą kirpk. Taigi, prieš pasiraitodami rankoves, pirmiausia turėtumėte nustatyti verslo poreikius. 

Išvardinsiu kai kuriuos dalykus, kuriuos patyriau ir į kuriuos reikėtų atsižvelgti kuriant įvairias programas. 

1. Kodėl tai iš viso daryti? 

Paprastai kuriamos programėlės tikslas yra išspręsti aktualią problemą, sutaupyti laiko, pateikti įžvalgų ar audituoti duomenis. Čia geriausia pagalvoti apie procesus, kurių įvairios įmonėje naudojamos programėlės dar neapima ir kuriems atlikti reikia daug rankų darbo. Geriausias pavyzdys – įvairios paraiškos, kurias pildome kone kasdien. Pavyzdžiui, užpildai prašymą, tada jį atspausdini, pasirašai, persiunti trečiam ir ketvirtam kolegai. O tada koks nors vargšas visus šiuos duomenis dar turi iš naujo suvesti į sistemą, o gali būti dar ir taip, kad visai šiai procedūrai taip pat reikės patvirtinimo. Trumpai tariant: užtektinai darbo net keliems žmonėms. 

O „Power Apps“ padeda sukurti visiems prieinamą formą, esant poreikiui galime pridėti kelias skirtingas formas vienoje vietoje. Užpildžius formą, seka suprogramuota darbo eiga, kuri išsaugo duomenis reikiamoje vietoje, kad vėliau būtų galima kurti suvestines, o tai gali būti „SharePoint“ ar kita programa. To paties proceso metu galime automatiškai persiųsti duomenis tvirtinimui, o galiausiai sukurta automatika informaciją reikiamu formatu įveda į naudojamą programinę įrangą. Jokių popierių, jokio rankinio suvedimo, tiesiog patikrinkite ir patvirtinkite. 

2. Techninis planavimas ir derinimas su verslo poreikiais 

Kai poreikis jau aiškus ir netikėtai ištiko eureka akimirką, ką daryti toliau? Pagrindinis klausimas – kaip tie duomenys yra sukuriami? Ar vartotojas įveda duomenis? Ar jau galime pamatyti kai kuriuos iš anksto užpildytus duomenis formoje? Kur yra iš anksto užpildyti duomenys? Tai yra, mums reikia apžvalgos duomenų, kuriuos rinksime. Kur tai prasideda ir kur baigiasi? 

Svarbus klausimas yra ir tai, kur bus saugomi duomenys ir ar vėliau juos bus galima panaudoti kitai programai? „Power Apps“ registrai, esantys „SharePoint“, pradžiai yra geriausi. Juos lengva perskaityti, remiantis jais galima sukurti analitines lenteles, o duomenis galima naudoti ir kitose programose, sukurtose „Power Apps“ pagrindu. 

Vykdoma procedūra turi būti išsami. Kas atsitinka, kai vartotojas užpildo formą? Kas (jei reikia) turėtų tai patvirtinti? Kam informacija bus perduota patvirtinus? Ar informacija turi patekti į žmogiškųjų išteklių programą? Tokius procesus verta vizualizuoti ir nupiešti juos, pavyzdžiui, lentoje. 

Kiekviename etape taip pat turime žinoti visus galimus paties proceso etapus. Kam bus perduota informacija, kai paraiška bus išsiųsta patvirtinti ir antspauduoti? Kas atsitiks, jei paraiška bus atmesta? Ar reikia ją pataisius vėl pateikti ir pan.? 

Įvairių apribojimų ar galimybių apsvarstymas yra toks pat svarbus kaip ir procesai. Jūs tikrai turėtumėte pagalvoti apie galimybes, kurias siūlo programa, palyginti su popierine forma. Dabartinės popierinės formos formato kopijavimas gal ir ne pats geriausias pasirinkimas, todėl tikslinga atnaujinti procesą. 

Dešimties metų senumo procesas gali atrodyti gražus, pažįstamas ir patogus, tačiau laikui bėgant reikia keistis, o kai kuriuos dalykus tikriausiai reikėtų palikti nuošalyje ir pakeisti naujais. Senos praktikos nereikėtų laikytis vien todėl, kad žmonės prie jų pripratę. Taigi, kai kuriame ką nors naujo, aš siūlau mąstyti plačiau, ir jei negalite sukurti visa apimančio sprendimo, vis tiek galite padaryti daugiau nei turėjote anksčiau. 

3. Įtraukite kolegas 

Visada prasminga įtraukti žmones, kurie sprendimu naudosis dažniausiai. Geriausia prieš jį įdiegiant paprašyti žmonių jį išbandyti. Nedidelė potencialių vartotojų grupė gali pateikti labai vertingų atsiliepimų. Nebijokite atsiliepimų. Atsižvelgdami į dabartines galimybes, galime teigti, kad jokia programa niekada negali būti visiškai užbaigta, o naujų funkcijų įgalinimas ar geresnė vartotojo patirtis yra nuolatinis procesas. 

Neabejotinai turėtumėte atsižvelgti į tai, kad įmonėse dažnai dirba žmonės, turintys labai skirtingus darbo kompiuteriu įgūdžius, todėl iš esmės sukurtas sprendimas turi būti lengvai suprantamas. Dar viena itin svarbi sėkmingo programos diegimo dalis yra aiški žinutė, kur naudotojai gali gauti pagalbos. 

Kalbant apie „Power Apps“ geras dalykas yra tai, kad jis pasiekiamas visiems licencijuotiems naudotojams ir galite nedelsdami pradėti mokytis, pavyzdžiui, peržiūrėdami „Microsoft“ pateiktus programų šablonus. Tačiau licencijos reikalavimas reiškia, kad visi vartotojai, kuriems kuriame programėlę, privalo turėti „Microsoft“ licencijas. Licencijų neturintiems vartotojams siūloma galimybė naudotis bandomąją „Power Apps“ versiją. 

Pabaigai – tiesiog pirmyn ir išbandykite! 

 

Gaukite pasiūlymą

Prenumeruoti naujienlaiškį