Siekdami suteikti geriausią patirtį, naudojame slapukus

Slapukus naudojame norėdami pasiūlyti geriausią patirtį jums. Jie padeda pasiūlyti jums patinkančią informaciją apie mūsų produktus ir paslaugas. Jei sutinkate naudoti slapukus, paspauskite mygtuką „Sutinku su slapukais“. Jei norite tvarkyti savo slapukų nuostatas, spustelėkite mygtuką „Keisti slapukus“. Jūsų pasirinkti slapukai bus saugomi 90 dienų. Sužinokite daugiau apie slapukus.

Pasirinkite ir patvirtinkite jums tinkančias slapukų nuostatas:

Savo svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume svarbių operacijų ir tam tikrų funkcijų veikimą. Be šių slapukų svetainė neveiks tinkamai.

Rinkodaros slapukus naudojame tam, kad pateiktume jums individualizuotą reklamą. Asmeniniai reklamos skelbimai suteikia galimybę dalyvauti skirtingose kampanijose. Jei nenorite gauti asmeninių skelbimų, jūs vis tiek galite lankytis mūsų svetainėje, tačiau matomi skelbimai jums gali būti neaktualūs.

Analitiniai slapukai padeda rinkti duomenis apie tai, kiek klientų naudojasi svetaine, kokį turinį jie naršo ir kitą informaciją, reikalingą svetainės funkcionalumui pagerinti. Naudodami statistinius slapukus, renkančius anoniminę informaciją, galime sužinoti, kaip lankytojai pasiekia mūsų svetainę ir kaip ja naudojasi.

„Windows 10“ nustoja galioti – ką tai reiškia ir kaip pasiruošti perėjimui prie „Windows 11“

Autorius: Tadas Jankauskas Laikas: 2025 m. balandžio 07 d.

„Microsoft“ oficialiai paskelbė, kad 2025 m. spalio 14 d. „Windows 10“ pasieks savo gyvavimo pabaigą (angl., End of Life - EOL). Tai reiškia, kad po šios dienos „Windows 10“ naudotojai iš „Microsoft“ nebegaus saugumo atnaujinimų, klaidų pataisymų ar techninės pagalbos.
Jei vis dar naudojate „Windows 10“, turbūt kyla klausimai:

„Ką tai reiškia mano kompiuteriui? Kokios rizikos? Kaip pasiruošti perėjimui prie „Windows 11“?“

Šiame straipsnyje aptarsime viską, ką turite žinoti apie „Windows 10“ pabaigą, kokios rizikos kyla naudojantis nebepalaikoma sistema, kaip vyksta perėjimas prie „Windows 11“ ir ką daryti, jei jūsų kompiuteris neatitinka naujos OS reikalavimų.

Kas nutiks po 2025 m. spalio 14 d.?

Po šios dienos „Windows 10“ oficialiai taps nebepalaikoma operacine sistema.

Tai reiškia, kad:

  • jūsų kompiuteris vis dar veiks – galėsite jį įjungti, pasiekti failus ir naudoti programas;
  • neliks saugumo atnaujinimų – „Microsoft“ nustos taisyti pažeidžiamumus, todėl jūsų sistema taps atvira kenkėjiškoms programoms, išpirkos reikalaujančioms programoms ir kitoms kibernetinėms grėsmėms;
  • nebus techninės pagalbos – „Microsoft“ nebespręs su „Windows 10“ susijusių problemų.
  • Gali iškilti ir suderinamumo problemų – naujos programos ir įranga gali neveikti tinkamai su „Windows 10“, nes kūrėjai pereina prie „Windows 11“:
    • Nauji įrenginiai, pvz., spausdintuvai, skaitytuvai ar vaizdo plokštės, gali neturėti „Windows 10“ suderinamų tvarkyklių.
  • Našumo blogėjimas – laikui bėgant jūsų sistema gali lėtėti ir tapti nestabili, nes ji bus vis mažiau pritaikyta moderniai įrangai ir programinei įrangai.

Trumpai tariant, jūsų kompiuteris nustos būti patikimas ir saugus, nors fiziškai dar veiks.

Rizikos pasilikus prie „Windows 10“

Naudojimasis nebepalaikoma operacine sistema susijęs su rimtomis rizikomis:

  • Padidėjusios saugumo grėsmės  - Be reguliarių saugumo atnaujinimų, jūsų sistema taps lengvu taikiniu programišiams. Net ir naudojant trečiųjų šalių antivirusines programas, jos neapsaugos nuo OS lygio pažeidžiamumų.
  • Atitikties ir privatumo problemos - Jei naudojate kompiuterį darbui ar tvarkote jautrius duomenis, naudojimasis nepalaikoma OS gali pažeisti tokius reikalavimus kaip GDPR, HIPAA ir kt.
  • Nebus klaidų pataisymų  - Po 2025 m. spalio 14 d. atsiradusios klaidos nebebus taisomos. Jei kas nors nustos veikti – teks spręsti patiems.
  • Programinės ir techninės įrangos suderinamumo problemos - Naujos programos ir įrenginiai palaipsniui nustos palaikyti „Windows 10“, todėl bus sunkiau diegti naują programinę įrangą ar keisti kompiuterio komponentus.

Perėjimas prie Windows 11

Gera žinia – „Windows 11“ jau prieinama ir, lyginant su „Windows 10“, siūlo daug patobulinimų.

  • Dar geresnis saugumas – įdiegta TPM 2.0, saugus paleidimas (Secure Boot) ir kitos apsaugos funkcijos.
  • Moderni, tvarkinga vartotojo sąsaja – atnaujintas meniu „Start“, užduočių juosta ir kiti elementai.
  • Geresnis našumas ir efektyvumas – greitesnis pabudimas iš miego režimo, spartesnė naršyklė, intuityvus valdymas.

Ką daryti, jei jūsų kompiuteris nepalaiko „Windows 11“?

Jei jūsų dabartinis kompiuteris neatitinka „Windows 11“ reikalavimų, turite kelis pasirinkimus.

  • Atnaujinti kompiuterį - Jei jūsų dabartinis įrenginys nebegali būti atnaujintas, verta investuoti į naują kompiuterį, atitinkantį „Windows 11“ reikalavimus. Dauguma po 2018 m. išleistų įrenginių yra suderinami.
  • Įjungti išplėstinius saugumo atnaujinimus (ESU) - „Microsoft“ gali pasiūlyti „Windows 10“ išplėstinius saugumo atnaujinimus (ESU), bet tik kaip mokamą paslaugą verslui. Tai užtikrins dalį svarbių atnaujinimų, tačiau nepakeis visapusiško palaikymo.

Artėjant „Windows 10“ palaikymo pabaigai, labai svarbu pradėti ruoštis jau dabar. Nesvarbu, ar planuojate atnaujinti esamą sistemą, pereiti prie „Windows 11“, ar ieškote alternatyvių sprendimų – išankstinis planavimas padės išvengti saugumo rizikų, atitikties problemų ir brangių prastovų. Nelaukite paskutinės minutės – įvertinkite savo įrenginius, išnagrinėkite atnaujinimo galimybes ir sudarykite veiksmų planą, kad jūsų sistemos liktų saugios, palaikomos ir pasiruošusios ateičiai.

Jei turite klausimų ar reikia pagalbos – drąsiai kreipkitės į mus, ir mes rasime sprendimą.

Gaukite pasiūlymą